• 6th Grade - Team Red
    Diane Pollard (E)
    Kathleen Haley (M)
    Aileen Merrick (SC)
    Derek Potter (SS) 
    Shannon Steinman & Jennifer Meyler (APEX)
    Kate Daoust (SpEd)
    Michele Shin (Counselor)

      

     
  • 7th Grade - Team Green
    Sara Azzam (E)
    Robyn Eaton (M)
    Sarah Hildebrand (SC) 
    Jonathan Winkler (SS)
    FOCUS/SPARK
    Christopher Antonellis  (SpEd)
    Samuel Schneider & Michele Shin (Counselor)

     

  • 8th Grade - Team Emerald
    Victoria Munsell (E)
    Lauren Kinnan (M)
    TBD (SC)
    Samuel McGraw (SS)
    Alison Cabrera (SpEd) 
    Sharon Finelli (Counselor) 

     


  •   PE & Wellness
    Christopher Anderson (PE)
    Beverly Woods (PE & Wellness)
    Katrina Antonellis (PE)
    Jeffrey Primeau (PE)

     

  •  ELL
    Christina Rossi (ELL)
    Mary Radonich (ELL)

     

     

     

     

  • 6th Grade - Team Purple
    Jennifer Piccioli (E) 
    Elana Cutler (M)
    Rachel Heep (SC)
    Richard Allsbrook (SS)
    Alyssa Cantwell (SpEd) 
    Mary Radonich & Christina Rossi (ELL)
    Emily Nordone (STRIDE) 
    Kevin Travers  (Counselor)
  • 7th Grade - Team Blue
    Adrian Pickworth (E)
    Allyson Theodore (M)
    Jennifer Anderson (SC)
    Matthew Lodi (SS)
    Ellen Waite (SpEd) 
    STRIDE
    ELL
    Samuel Schneider & Sharon Finelli (Counselors)
  • 8th Grade - Team Turquoise
    Rebecca Cohen (E)
    Brian Shoemaker (M)
    Henry (Chaffe) Toulmin (Sc)
    Benjamin Alford (SS)
    Lauren Rozenvayn & Renae Fulkerson-Keszycki (FOCUS)
     APEX, ELL
    Kevin Travers (Counselor)

     

  •  FAA
    Elizabeth Messina (Health)
    Devon Nelson (Music)
    Matthew Bailey-Adams (Music)
    Brent Ruter (Tech. Eng.)
    Robin Miller (Drama)
    Shoshana Rosen (Art)
    Jeremy Goldberg (Art) 

     

     

     

     

  • 6th Grade - Team Coral
    Wendy Kritzer (E)
    Sarah Bousquet (M)
    Will Demarest (SC)
    Jennifer Carlisle (SS)
    Renae Keszycki & Lauren Rozenvayn (FOCUS)
    Shayna Arasimowicz & Evan Roche (SPARK) 
    Kevin Travers & Michele Shin (Counselors)
  • 7th Grade - Team Teal
    Kate Mullen (E)
    David Lindner (M)
    Emily Joyal (SC) 
    David Curnick (SS)
    Meredith Crowe (SpEd)
    Samuel Schneider (Counselor)

     

     

  • 8th Grade - Team Orange
    Beth Alderson (E)
    Kelliann Keaney (M)
    Michelle Fox (SC)
    Brian Adams (SS)
    Silvia Golijov (SpEd)
    Emily Nordone (STRIDE)
    Sharon Finelli (Counselor) 

     

  •  World Language
    Jelena Bogdanovic (Spanish)
    Emily Tuohey (Spanish)
    Karen Mariano (Spanish)
    Melissa Barra (Spanish)
    Michelle Bloom-Scheff (French)
    Shangapriya Thangapandian (French)
    Qiaoyun Mao (Chinese)
    Maxwell Carter (Spanish)